Využitie lopty pri rozvoji pohybovej koordinácie detí – Metodická príručka pre základné školy

Autor: Jaromír Šimonek

Publikácia je zameraná na kultiváciu pohybovej koordinácie detí prostredníctvom hier, cvičení a súťaží v podmienkach školskej telesnej výchovy i športového tréningu v mládežníckych kategóriách. Poskytuje viac ako 200 cvičení, súťaží a hier s loptou, ktoré autor rozdelil na prípravné cvičenia s loptou, individuálne cvičenia, cvičenia vo dvojiciach a družstvách.

Vypredané

Katalógové číslo: 978-80-88954-66-8 Kategória: Značky: , ,

Popis

Autor: Jaromír Šimonek

Metodická príručka pod názvom „Využitie lopty pri rozvoji pohybovej koordinácie detí” je určená učiteľom a trénerom na základných školách. Naše skúsenosti z vedenia pedagogickej praxe študentov učiteľského štúdia telesnej výchovy v slovenských základných školách ukazujú, že učitelia nemajú v praxi dostatok podobných metodických materiálov a preto očakávame, že príručka poslúži ku skvalitneniu a zefektívneniu vyučovania telesnej a športovej výchovy v školách. Predkladaná publikácia je zameraná na kultiváciu pohybovej koordinácie detí prostredníctvom hier, cvičení a súťaží v podmienkach školskej telesnej výchovy i športového tréningu v mládežníckych kategóriách. Poskytuje viac ako 200 cvičení, súťaží a hier s loptou, ktoré autor rozdelil na prípravné cvičenia s loptou, individuálne cvičenia, cvičenia vo dvojiciach a družstvách. V úvode publikácie sa čitateľ môže oboznámiť s teóriou koordinačných schopností a 17 motorickými testami agility. Praktickou pomôckou pre učiteľov sú príklady zaradenia cvičení a hier do štruktúry vyučovacej jednotky. Publikácia je spestrená názornými obrázkami a kresbami.

Ďalšie informácie

ISBN

978-80-88954-66-8

Formát

A5

Počet strán

84

Väzba

mäkká

Rok vydania

2013

Vydavateľ

AT PUBLISHING, s.r.o.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Využitie lopty pri rozvoji pohybovej koordinácie detí – Metodická príručka pre základné školy”